piątek, 14 października 2011

Tratwa po raz czwarty

Jakiś czas temu wróciliśmy z kolejnego już turnusu na Tratwie. To był najbardziej udany turnus ze wszystkich, na których byliśmy do tej pory!!! Przede wszystkim - Stasio był baaaardzo grzeczny. Pięknie współpracował, nie marudził (bardzo sporadycznie), baa - był wręcz zadowolony z ćwiczeń :) I najważniejsze - wykonał pierwsze kroki w kombinezonie TheraSuit oraz w łuskach!!! Do tej pory wszelkie próby chodzenia kończyły się porażką, bo Stasiek nie miał odruchu kroczenia... A tu pierwsza próba pierwszego dnia turnusu - a Stasiek przebiera nóżkami i zasuwa, i w dodatku sprawia mu to wielką radość!!! I tu wielkie zasługi pani Kasi, i wielkie dzięki za jej cierpliwość i umiejętność przezwyciężenia Staśkowych kaprysów i kryzysów!!!


Na terapii ręki też dziecko było bardzo grzeczne, razem z panią Żanetką Stasio pracował nad poprawieniem motoryki małej, nad chwytaniem i manipulowaniem, wkładał drobne przedmioty do pudełka, zdejmował i nakładał elementy na stojak i wiele innych. Do tego oczywiście dostarczanie wrażeń dotykowych, czyli ulubiona zabawa z fasolką, grochem, kaszą i innymi ciekawymi produktami :)Kolejny sukces - Stasio ślicznie mówi "ba ba" i "la la", czasami próbuje "mama", ale mu jeszcze nie wychodzi, na razie rusza ustami i "mówi" bezgłośnie :)

Zaczął też więcej czasu spędzać na brzuchu, bawi się podpierając na przedramionach, czasami podciąga sobie też nogi pod brzuch - myślę, że to wstęp do raczkowania. Potrafi sięgać po zabawki bardzo daleko leżące, jak mu bardzo zależy :) Bardzo ładnie wzmacnia sobie przy tym ręce, bo siedząc podpiera się całkiem sporo.

W międzyczasie kupiliśmy mu poduchę do siedzenia wypełnioną styropianem. Bardzo ładnie na niej siedzi, a jak zrzuci zabawkę - schyla się po nią do podłogi, podnosi ją i prostuje się do siadu sam :)A na koniec - Tratwowe klimaty :) Prawda, że pięknie?...


2 komentarze:

AgnieszkaBe pisze...

Wooooow!!!!! Gratulujemy sukcesów!!!!!!!! Tylko tak dalej Stasiu!!!!!!!

ciborka pisze...

Stasiu! jak dobrze czytać takie wiadomości :) wielkie brawa dla Ciebie! :)