wtorek, 7 stycznia 2014

1% podatku - dziękujemy i prosimy o pomoc!!

Jak ten czas szybko leci!!!! I w dodatku ciągle go mało :/ Już dawno zbieraliśmy się ze Stasiem do napisania tego posta... Pieniążki z 1 % zostały już zaksięgowane, a my jeszcze nie zdążyliśmy podziękować wszystkim, dzięki którym możliwa jest Stasia rehabilitacja :)

DZIĘKUJEMY!!!!!


Oczywiście nie mamy szczegółowych danych osób przekazujących nam 1%.
Mamy za to wykaz urzędów skarbowych, z których przekazane były wpłaty.
Są to urzędy skarbowe w następujących miastach:

Chełm
Biała Podlaska
Warszawa
Siedlce
Tomaszów Lubelski
Gdynia
Brzeg
Lublin
Łańcut
Piaseczno
Kartuzy
Lubaczów
Łosice
Tarnów
Dąbrowa Tarnowska
Pruszków
Kraków
Wołomin
Głogów
Krotoszyn
Jastrzębie Zdrój
Tarnobrzeg
Grodzisk Mazowiecki
Łódź
Wejherowo
Płock
Nowy Dwór Mazowiecki
Zabrze
Tarnowskie Góry
Łęczna
Jarosław
Wałbrzych
Drawsko Pomorskie
Stalowa Wola
Mińsk Mazowiecki
Trzebnica
Ostrowiec Świętokrzyski
Rybnik
Zamość
Krasnystaw


Z całego serca dziękujemy wszystkim, także tym, którzy nie mogli nam przekazać 1%, ale przekazali informację swoim znajomym :)

I jak co roku powtarzam, jak funkcjonuje fundacja i w jaki sposób mamy dostęp do tych pieniążków.
Środki te zgromadzone są na subkoncie Stasia w Fundacji Dzieciom "Zdążyć z pomocą". Każdy podopieczny fundacji ma wydzielone subkonto, na które może zbierać pieniążki zarówno z 1%, jak i darowizn indywidualnych i zbiórek publicznych. NIE MAMY DOSTĘPU DO TYCH ŚRODKÓW OD RĘKI!!! Nie mamy karty do bankomatu, z którą idziemy i wypłacamy pieniążki na co sobie chcemy!!! - wiem, ze sporo osób tak to sobie wyobraża - nic bardziej mylnego!!! Wszystkie zakupy, rachunki, faktury (wyjątkiem są faktury za turnusy i niektóre zakupy przelewowe) musimy opłacić z własnych środków - dopiero po przedstawieniu w fundacji faktur i rozpatrzeniu zasadności zakupów - otrzymujemy zwrot wydanej kwoty. Czasem musimy czekać na to miesiąc - dwa... Ale wszystkie wpłacane przez Was pieniążki prędzej czy później trafiają do nas :) I wydawane są na rehabilitację - turnusy i rehabilitację bieżącą u nas na miejscu, leki, wizyty lekarskie, pomoce edukacyjne, pieluchy (niestety, jeszcze...). Sami absolutnie nie bylibyśmy w stanie sfinansować tego wszystkiego... Tym bardziej, ze jedno z rodziców nie może póki co pracować, tylko musi być cały czas do dyspozycji i opieki nad Stasiem...


Jednocześnie baaaaardzo chcielibyśmy prosić o pamięć o Stasiu i w tym roku - podczas wypełniania PITów.
Poniżej - na kalendarzyku - niezbędne informacje.A gdyby ktoś miał chęć pomóc nam w rozpowszechnieniu kalendarzyków - proszę o kontakt na maila - prześlę trochę egzemplarzy :)

2 komentarze:

WinryElrick pisze...

Rozumiem, że to są dane aktualne na ten rok? Mam w sumie już prawie wypełnioną deklarację na pit program 2014 i muszę jedynie KRS wpisać. Chcę mieć pewność że wszystko ok.

vairatka pisze...

Jak najbardziej są to dane aktualne :) Bardzo dziękujemy za zainteresowanie :)