sobota, 8 maja 2010

Co u nas nowego...

27.02.2010

Bardzo dawno pisałam...Jakoś ten czas nam uciekł, nie wiadomo kiedy... Teraz postaram się nadrobić trochę zaległości.

Jeśli chodzi o dietę - znów nie ma problemu, Stasio jest nadal na stosunku 1,5:1, zjada bardzo ładnie, a co najważniejsze - nadal nie ma napadów!!! Już 5,5 miesiąca jest (odpukać) dobrze. Miesiąc temu robiliśmy eeg w CZD i wyszło dobrze, tzn. bez napadów w zapisie. Leki nadal bierze wszystkie, ale myślę, że to kwestia czasu. Mamy kilka nowych zębów (w końcu!!!), Stasio pięknie mówi mama, tata, baba itp., pięknie bawi się zabawkami, nawet nie protestuje za bardzo stawiany na nogi!!! I cały czas się śmieje, rozrabia na wesoło i kiedy tylko może - mocno przytula się do wszystkich

Przez ostatni tydzień walczymy z zapaleniem oskrzeli i płuc u Stasia. Jak zwykle zaczęło się bardzo niepozornie, i gdyby nie nasze "przewrażliwienie" i dodatkowy zmysł, zauważylibyśmy to może zbyt późno. A tak obyło się bez szpitala, jedynie z zastrzykami, na które przychodzą panie pielęgniarki do domu, no i z syropkami i inhalacjami. Przez 5 dni, prawie bez przerwy, Stasio miał bardzo wysoką gorączkę, której nie moglimy niczym zbić. Spał niemal 24 godziny na dobę, jedzenie i leki też na śpiąco. Ale od czwartku już jest lepiej. Jednak przez tą chorobę musieliśmy przesunąć termin turnusu rehabilitacyjnego w Olinku na koniec marca.

Ciągle otrzymujemy mnóstwo serdeczności i pomocy od wielu ludzi. Akcja z nakrętkami objęła swym zasięgiem nawet Warszawę i jej okolice (tu dziękujemy bardzo Elżbiecie), nie mówiąc o okolicach Chełma (m.in. z pomocą Renaty, której też jesteśmy bardzo wdzięczni) i samym Chełmie. Wszystkim bardzo dziękujemy!!!
Wiele osób pyta się też nas o możliwość przekazania 1% podatku dla Stasia - ta droga pomocy jest to dla nas bardzo ważna, gdyż większość kosztów związanych z rehabilitacją i leczenim Stasia pokrywamy właśnie z 1%. Dlatego zwracamy się z prośbą do osób, które nie mają jeszcze celu przeznaczenia 1% podatku, o zastanowienie się nad przekazaniem go właśnie Stasiowi

Wszystkich, którzy lubią dobrą muzykę, zapraszamy na koncert, który odbędzie się w piątek, 5 marca, o godzinie 20.00 w Rider's Pub'ie przy ulicy 3-go Maja 9 w Lublinie. Specjalnie dla Stasia zagra zespół In Brief. Wstęp jest darmowy, ale będze można wrzucić dla Stasia symboliczną złotówkę. Więcej informacji można znaleźć np. tutaj.

Brak komentarzy: